Nacházíte se v městě/obci Ostopovice

Hodnocení města/obce: 8.5 z 10

Zpět Přidat novou ulici Přidat hodnocení města/obce Ostopovice

Žádné ulice v městě/obci Ostopovice nevloženy. Buďte první, kdo je přidá.

Zde si můžete přečíst již existující hodnocení města/obce Ostopovice:

Podskalni mlyn v Ostopovicich

Pohled na areal Podskalniho mlyna

 

Pozitiva:

Je to super misto mezi Ostopovicemi a Troubskem, je tam minizoo, kde deti muzou krmit kozy a lamu. Je tam take nekolik koni, je moznost za poplatek nechat dite povozit na konikovi.

V restauraci se da dobre najist, okolo mlyna je krasna priroda a pekna chatova kolonie, proste krasne a klidne misto, idealni pro vikendovou prochazku :-)

http://www.podskalnimlyn.cz/

 

Negativa:

   - neda se tam platit kartou

Hodnocení Ostopek

POZITIVA:

   - dobrej spoj do/z Brna

   - pěkná příroda v okolí

   - blízkost Podskalního mlýna (koně, minizoo, restaurace)

 

NEGATIVA:

   - občasný hluk z dálnice

Zpět Obecné Vybavenost Doprava Sport a zábava Realitní informace

Obec Ostopovice

Ostopovice jsou obec v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji, na rozhraní Bobravské vrchoviny a Dyjsko-svrateckého úvalu. Severním krajem obce protéká potok Leskava. Žije zde přibližně 1 800 obyvatel.

 

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1237 z majetkoprávní transakce krále Václava I., která je podepsána svědky Robertem z Troubska a mistrem Štěpánem z Ostopovic. Dokument je zapsán v Moravských zemských deskách. Ostopovice bývaly samostatným statkem a panským sídlem, později rozděleným. Stávala zde tvrz a svobodnické dvory.

 

Na počátku 17. století zde bylo 22 domů, 3 z nich byly po třicetileté válce pusté. V roce 1790 zde bylo už 40 domů s 262 obyvateli, roku 1834 to už bylo 99 domů a 368 obyvatel. Škola v obci byla postavena roku 1834.

 

O vzniku vsi vypráví místní legenda. Podle ní vesnici založili dva bratři, poutníci. Po dlouhém cestování se chtěl jeden z nich zastavit a odpočinout si. Druhý mu navrhl, aby šli ještě „o sto stop více“. A právě na onom místě měly vzniknout Ostopovice.

 

V roce 2018 získaly Ostopovice první místo v národním kole soutěže Entente Florale a zúčastnily se i kola mezinárodního.